خواص درمانی سیب زمینی

نحوه استفاده : به صورت خام و پخته به شیوه های زیادی مصرف میشود که در ذیل به آن اشاره خواهد شد :
خواص : سیب زمینی POTATO
نام علمی Solanum tuberosum
گیاه شناسی
سیب زمینی گیاه بومی آمریكای جنوبی است و هنوز هم بصورت وحشی در شیلی و آرژانتین می روید .در قرن شانزدهم بوسیله اسپانیولی ها به اروپا برده شد و اكنون در اروپا و آمریكا از نظر مصرف اولین سبزی است .

کلیک کنید !!!!!! رویای لاغری تحقق یافت با خوردن چای لاغر شوید


سیب زمینی درتمام طول سال وجود دارد .
سیب زمینی بدلیل داشتن مقدار ویتامین C ضد بیماری اسكوربیت است و كشورهائیكه از این گیاه استفاده می كردند هیچگاه مردم آنجا به این بیماری دچار نمی شدند .
ساقه هوایی سیب زمینی دارای بریدگیهایی مركب از 7 تا 12 برگچه اصلی است و در فواصل این برگچه نیز برگچه هایی كوچكتر وجود دارد .
انواع مختلف سیب زمینی بر حسب رنگ گل و پوست غده های زیر زمینی آن تقسیم بندی می شود .
در روی پوست سیب زمینی سوراخهای كوچكی وجود دارد كه دارای جوانه است و این جوانه هاست كه منشاء گیاه تازه است .
خواص داروئی:
1) برگ و میوه سیب زمینی بعلت داتشم سولانین مخدر و آرام بخش است ولی بعلت سمی نبودن نباید مورد مصرف داخلی قرار گیرد و باید فقط بعنوان ضماد و استعمال خارجی استفاده شود .
2)سیب زمینی بعلت داشتن ویتامین C زیاد برای مقابله با بیماری اسكوربیت بكار می رود .
3) برای تسكین سوختگی ها ، سیب زمینی خام را رنده كرده و به عنوان ضماد روی قسمت سوختگی بگذارید و هر چند دقیقه آنرا عوض كنید و ضماد تازه روی آن قرار دهید .
4)سیب زمینی دارای آنزیم مهار كننده می باشد بنابراین ضد سرطان وضد ویروس است مخصوصا سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است .
5)پوست سیب زمینی ماننده پوست میوه ها وسبزیجات دارای ماده آنتی اكسیدان است بنابراین از پیر شدن سلولها و نیز از بوجود آمدن سلولهای سرطانی جلوگیری می كند .
6)سیب زمینی بهترین دارو برای آنهایی است كه بدنشان اسیدی است و اینگونه اشخاص بایدسیب زمینی را با پوست و با بخار پخته و بخورند زیرا سیب زمینی آب پز وسرخ شده برعكس سیب زمینی با بخار پخته شده تولید اسید در بدن می كند .
7)سیب زمینی داروی خوبی برای از بین بردن تورم است . برای این منظور سیب زمینی را طبقه طبقه كرده و در سوپ بیاندازید و بگذارید تقریبا نیم پز شده و سپس آنرابخورید .
8)سیب زمینی بعلت دارا بودن پتاسیم زیاد تمیز كننده كبد نیز می باشد .

کلیک کنید : : :  درمان کامل زخم معده و اثنا عشر


9)سیب زمینی بدن را جوان می كند .
10)سیب زمینی داروی بیماریهای قلب نیز می باشد .
11)سیب زمینی قرمز درمان كننده بواسیر خونی و دردناك می باشد . برای این منظور سیب زمینی رابه طور باریك بریده و بصورت شیاف در آورید و روی آن كمی روغن ویتامین E و یا وازلین مالیده و پس از قضای حاجت بداخل معقد بگذارید . این عمل را اگر چند روز ادامه دهید بواسیر برطرف می شود .
12)برای درمان اسهال سوپ سیب زمینی را با شیر بپزید و آنرا میل كنید . اسهال سریع متوقف می شود .

چای لاغری دکترسینا

پودر تقویت قوای ج ن سی

راههای مختلف بزرگ کردن آ   لت

مهره مار

عقیق اصل با نقش شریف شرف الشمس

حافظه و تقویت کننده گیاهی

پودر قدرتمند چاقی


درمان گیاهی برای زخم معده و اثنا عشر کاملا موثر و دائمی

درمان نازایی برای مردان 100 موثر و کارآمد